Sminro SRL

În 2010, Asociația Smiles a demarat un proiect ambițios, destinat să acopere o parte din resursele necesare funcționării programelor sociale, respectiv să asigure măcar parțial auto-susținerea organizației. Astfel a luat ființă Sminro SRL, o societate comercială care să genereze un venit exclusiv pentru Asociația Smiles.

Activitățile Sminro SRL s-au desfășurat pe mai multe planuri, iar pe parcursului anilor unele dintre ele au încetat, altele s-au dezvoltat prin specializare – azi principalul obiect de activitate este producția de flori și plante ornamentale în sera de la Arpășel, județul Bihor. După ce s-au investit sume considerabile în lucrări de construire și modernizare a spațiilor și echipamentelor de producție, perspectiva de viitor este foarte încurajatoare.