Conferința pentru păstori și lideri

conferința - Relevanța Bisericii - Dezna - Februarie 2023Asociația Smiles organizează, în 24-25 februarie 2023, conferința pentru păstori și lideri „Relevanța Bisericii în secolul XXI”, avându-l ca invitat pe fratele pastor Ghiță Mocan. Subiectele discutate sunt esențiale pentru dezvoltarea unei structuri funcționale în orice biserică locală, în contextul actual. Lucrătorii trebuie să fie pregătiți pentru provocările lumii moderne, să identifice și să exploreze toate căile prin care biserica lui Cristos poate rămâne relevantă în comunitatea în care se află, astfel încât misiunea încredințată de Mântuitorul să poată fi dusă mai departe, indiferent de schimbările din jurul nostru.

Vă invităm cu drag să participați, credem că părtășia cu frații și călăuzirea Duhului Sfânt vor face din această ocazie un moment memorabil și de folos pentru toți cei care sunt implicați în slujire sau își doresc să devină parte a acesteia, în biserica lor! Indiferent de experiență, vârstă sau darurile primite, toți avem nevoie de mai multă călăuzire și încurajare – de aceea, vă așteptăm cu bucurie la Dezna, unde se va desfășura întâlnirea noastră. Vă reamintim, conferința cu titlul „Relevanța Bisericii în secolul XXI” va avea loc în 24-25 februarie 2023.

Detalii și înscrieri la telefon 0734-225-549 sau la info@asociatiasmiles.ro

Fiți binecuvântați, vă așteptăm cu drag!